Rosja: korekty w statystykach

W 2016 roku Federacja Rosyjska przeprowadziła Wszechrosyjski Spis Rolny. Pod koniec ubiegłego roku były gotowe niektóre opracowania jego wyników. Zaskoczenie wzbudziły – na przykład – wyniki uzyskanych w spisie powierzchni upraw i zbiory ziemniaków mocno odbiegające od corocznych szacunków państwowego urzędu statystycznego (Rosstatu).

Jesienią 2017 roku opublikowane dane, z których wynika, że co prawda potwierdza się, iż lwia część zbiorów ziemniaków ciągle pochodzi z małych gospodarstw prywatnych, ale powierzchnia, na której były one w 2016 roku uprawiane jest o 625 tys. ha (36%) mniejsza (nie 1,709 mln ha a 1,084 mln ha), niż wskazywały wcześniejsze dane.

Niższe także są zbiory ziemniaków w tym sektorze gospodarstw – realnie nie było to około 28 mln ton a 22 mln ton. Na sektor gospodarstw farmerskich i organizacji produkcyjnych przypadło w tym czasie około 6,7 mln ton.

za: ikar.ru

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności