yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRosja zebrała więcej warzyw

Rosja zebrała więcej warzyw

W trzech latach poprzedzających kończący się jutro rok (2013-2015) rosyjskie statystyki odnotowały średnioroczny wzrost zbiorów warzyw gruntowych na poziomie 4%. W porównaniu do roku 2015 w bieżącym zebrano ich o 15% więcej. Dla upraw szklarniowych ten wzrost był jeszcze większy – sięgnął 33%.


Powierzchnia upraw warzyw gruntowych zmalała w roku 2015 o 8%, zaś w bieżącym o kolejny 1%. Wyższe plony należy więc przypisać zwiększonej wydajności produkcji. Wyższe były też w 2016 r. ceny rosyjskich warzyw gruntowych. Ogórki i pomidory (średnio) kosztowały przed rokiem około 79 rubli/kilogram, w bieżącym – 91 rubli. Pozostałe podstawowe gatunki (ziemniak, burak ćwikłowy, cebula) pozostały w cenach poniżej 15 rubli/kilogram.

Spod szkła w Rosji zebrano w tym roku 627 tys. ton warzyw (dane za okres do 20 grudnia). W tej ilości było prawie 424 tys. ton ogórków i 189 tys. ton pomidorów. Ze szczegółowych danych miesięcznym, jakie zbiera Ministerstwo Rolnictwa Federacji Rosyjskiej wynika, że – jak co roku – dynamika zbiorów warzyw szklarniowych w grudniu spada.

Różnice  pomiędzy danymi z informacji zamieszczonej na naszym portalu 13 grudnia wynikają z tego, że te poprzednie pochodziły z wcześniejszych meldunków, jakimi dysponuje Minsielhoz.

za: Минсельхоз России, RBC
pg

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl