AktualnościRosja: nie zwiększy, ale zalegalizuje dostawy pomidorów

Rosja: nie zwiększy, ale zalegalizuje dostawy pomidorów

Wicepremier Federacji Rosyjskiej Arkadij Dworkowicz oświadczył (powtarzamy za Agencją Interfax), że Rosja rozważa zwiększenie limitu importu pomidorów przyznanego Turcji. Tyle, że jak dotąd tureccy dostawcy nie wykorzystali otrzymanej puli 50 tys. ton.

Rosja podniosła szlaban dla tureckich pomidorów z 1 listopada. Trzy firmy z Turcji, które uzyskały prawo ich eksportu na rynek rosyjski rozpoczęło dostawy. „Już” w połowie miesiąca na rosyjski rynek trafiła pierwsza partia tureckich pomidorów (19,4 ton). Jak przyznał v-ce premier A. Dworkowicz, według jego informacji do Rosji wjechało 7 TIR-ów z tymi warzywami, więc na razie nie ma co mówić o zwiększaniu przyznanych limitów. Raczej chodziłoby o zalegalizowanie faktycznie docierających – nie tylko zresztą z Turcji – dostaw idących tranzytem choćby przez Białoruś. Wielkość tego importu polityk oszacował na 250 tys. ton.

za: interfax.ru

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
supraza azot fosfor potas z powietrza obrol bakterie azotowe

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl