yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRosnące ceny nawozów na europejskim rynku

Rosnące ceny nawozów na europejskim rynku

Starając się pomóc, udzielić schronienia, czy przekazać niezbędne produkty ofiarom wojny u naszych wschodnich sąsiadów na chwilę zapomnieliśmy o otaczających nas samych problemach. Nic dziwnego – chodzi o życie osób, których znamy. Tymczasem ceny surowców, w tym nawozów poszły znacząco w górę.

Jeszcze niedawno przekazaliśmy Państwu, że ceny w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy nie spadną. Tak przynajmniej utrzymywał Minister Rolnictwa. W międzyczasie, doszło niestety do wybuchu wojny na Ukrainie. Najbardziej istotny jest oczywiście los osób, które się tam znajdują. Jednak warto mieć na uwadze, że koszty ponoszone przez rolników znacząco wzrastają. W tym – ceny nawozów.

Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Rosja jest bowiem jednym z eksporterów tego surowca do Unii Europejskiej. Ponadto, istotną kwestią jest gaz. Wytwarzany jest z niego amoniak używany do produkcji nawozów, więc co za tym idzie, jego ceny a także dostępność gra tu istotną rolę.

We Włoszech obserwujemy wzrosty o 170%. Tamtejsi rolnicy obawiają się, że ich kraj stanie się jeszcze bardziej uzależniony od importu produktów żywnościowych. Wprowadzony przez Putina zakaz eksportu saletry amonowej, która na włoskich polach jest aktualnie szczególnie potrzebna, tylko utwierdza ich w tym przekonaniu. Dla nas również to bardzo istotna kwestia…

Wszystko zależy od tego, jak dalej potoczy się sytuacja. Mamy nadzieję, że pozytywnie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W najbliższym czasie zostanie wydana decyzja o dopłatach do nawozów. Czas pokaże czy będzie to znacząca pomoc dla rolników… Zdania w tej kwestii są podzielone.

Źródło: ilpuntocoldiretti.it

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl