yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRosyjskie sieci nie chcą rodzimego ziemniaka

Rosyjskie sieci nie chcą rodzimego ziemniaka

Tak alarmują federalne Ministerstwo Rolnictwa rosyjscy producenci ziemniaka zrzeszeni w Związku Producentów Warzyw. Unowocześnili produkcję, a co najważniejsze – zainwestowali w przechowalnie, tymczasem sieci handlowe po dawnemu w końcówce sezonu nie chcą kupować rosyjskich ziemniaków. Plantatorzy oczekują ministerialnej interwencji.

Według przedstawicieli Związku kłopoty ze sprzedażą hurtownikom rodzimych ziemniaków niemytych sprzedawanych luzem pojawiły się w przypadku niektórych sieci już w kwietniu. Handlowcy – jeśli w ogóle zajmują stanowisko w tej sprawie – mówią o niskiej jakości rosyjskich ziemniaków w końcówce sezonu.

Plantatorzy odrzucają ten zarzut twierdzeniem, że w ostatnich trzech latach – od 2015 roku zainwestowali w przechowalnie o pojemności ponad 500 tys. ton ziemniaków, a tylko w ubiegłym roku zwiększyli swoje możliwości przechowalnicze o prawie 127 tys. ton. Zainwestowali w to ponad 2,7 mld rubli. Posługując się danymi o imporcie ziemniaków w okresie maj-lipiec 2017 (365 tys. ton) i średnią ceną 16,5 rubla/kg rosyjscy producenci wyliczają swoje straty na 6 mld rubli. Podejrzewają również zmowę sieci handlowych mającą na celu niedopuszczanie na rynek rosyjski rodzimych ziemniaków.

Za: КОММЕРСАНТЪ

PG

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl