Sadzenie pomidorów gruntowych 2021 na folii biodegradowalnej z ecovio® M [VIDEO]

W gospodarstwie Cezarego Olejniczaka, Stary Waliszew, sadzenie pomidora gruntowego na folii biodegradowalnej ecovio
Sadzenie pomidorów gruntowych na folii z ecovio® M.

14 maja 2021 w gospodarstwie Elżbiety i Cezarego Olejniczaków sadzono pomidory na biodegradowalnej, kompostowalnej w glebie, czarnej folii z ecovio® M w miejscowości Stary Waliszew.

Celem doświadczenia jest porównanie wzrostu roślin pomidora wysadzonych w gruncie bez folii, z tymi wysadzonymi na zagonach okrytych czarną, biodegradowalną i kompostowalną w glebie folią z ecovio® M. W obu przypadkach między dwoma rzędami pomidorów rozłożona jest linia kroplująca – przykryta ok. 10-centymetrową warstwą gleby.

Czytaj też: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/ecovio-m-rozwiazanie-dla-biodegradowalnych-folii-sciolkujacych-niezawodnych-w-kazdym-gospodarstwie/

Doświadczenia z poprzednich sezonów wskazują, że folia chroni glebę przed nadmiernym wysychaniem oraz wyrastaniem chwastów, a także zapewnia wyższą temperaturę gleby. Wszystko to sprawia, że rośliny powinny mieć lepsze warunki do wzrostu i rozwoju co przekłada się na wcześniejszy i wyższy plon owoców. Innym sposobem przyspieszenia zbiorów jest wcześniejsze wysadzenie roślin w pole, jednak, ze względu na występujące przymrozki, tak, jak to miało miejsce w tym roku, ten sposób nie zawsze się udaje.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym Maciej Wita, doradca agronomiczny BASF, opowie szczegółowo o tegorocznym doświadczeniu przeprowadzanym w gospodarstwie Cezarego Olejniczaka w Starym Waliszewie. Ponadto usłyszą Państwo wypowiedź właściciela gospodarstwa, w którym sadzono rośliny pomidora gruntowego na biodegradowalnej, kompostowalnej w glebie folii. Z kolei Marcin Jędraszak informuje o technicznych aspektach sadzarki firmy Hortech. Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania:

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności