yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSadzenie pomidorów gruntowych 2021 na folii biodegradowalnej z ecovio® M

Sadzenie pomidorów gruntowych 2021 na folii biodegradowalnej z ecovio® M [VIDEO]

14 maja 2021 w gospodarstwie Elżbiety i Cezarego Olejniczaków sadzono pomidory na biodegradowalnej, kompostowalnej w glebie, czarnej folii z ecovio® M w miejscowości Stary Waliszew.

Celem doświadczenia jest porównanie wzrostu roślin pomidora wysadzonych w gruncie bez folii, z tymi wysadzonymi na zagonach okrytych czarną, biodegradowalną i kompostowalną w glebie folią z ecovio® M. W obu przypadkach między dwoma rzędami pomidorów rozłożona jest linia kroplująca – przykryta ok. 10-centymetrową warstwą gleby.

Czytaj też: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/ecovio-m-rozwiazanie-dla-biodegradowalnych-folii-sciolkujacych-niezawodnych-w-kazdym-gospodarstwie/

Doświadczenia z poprzednich sezonów wskazują, że folia chroni glebę przed nadmiernym wysychaniem oraz wyrastaniem chwastów, a także zapewnia wyższą temperaturę gleby. Wszystko to sprawia, że rośliny powinny mieć lepsze warunki do wzrostu i rozwoju co przekłada się na wcześniejszy i wyższy plon owoców. Innym sposobem przyspieszenia zbiorów jest wcześniejsze wysadzenie roślin w pole, jednak, ze względu na występujące przymrozki, tak, jak to miało miejsce w tym roku, ten sposób nie zawsze się udaje.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym Maciej Wita, doradca agronomiczny BASF, opowie szczegółowo o tegorocznym doświadczeniu przeprowadzanym w gospodarstwie Cezarego Olejniczaka w Starym Waliszewie. Ponadto usłyszą Państwo wypowiedź właściciela gospodarstwa, w którym sadzono rośliny pomidora gruntowego na biodegradowalnej, kompostowalnej w glebie folii. Z kolei Marcin Jędraszak informuje o technicznych aspektach sadzarki firmy Hortech. Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji:

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl