yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSałata - naturalna recepta na zdrowe rośliny bez chorób i szkodników

Sałata – naturalna recepta na zdrowe rośliny bez chorób i szkodników [VIDEO]

Podczas sierpniowego spotkania w miejscowości Majków Folwark (k. Piotrkowa Trybunalskiego), w sercu zagłębia sałatowego, producenci tego warzywa mogli usłyszeć ciekawe informacje na temat sposobów zapobiegania chorobom pochodzenia bakteryjnego oraz możliwości ograniczenia szkodników.

Sałata z uwagi na krótki okres wegetacji nie może być traktowana fungicydami o długiej karencji. W ostatnim czasie coraz większym problemem w uprawie tego gatunku są choroby pochodzenia bakteryjnego. Jednym dość skutecznym rozwiązaniem w ograniczeniu takich chorób może być zastosowanie miedzi, ale w tym wypadku należy być ostrożnym i najlepiej stosować bezpieczne produkty. Artur Śliz z firmy Osadkowski Sp. z o. o omówił produkt IonBlue, który w swoim składzie zawiera miedź oraz siarkę w nowoczesnej formulacji umożliwiającej bezpieczne stosowanie i efektywne działanie. Produkt nie powoduje fitotoksyczności i może być stosowany przez cały sezon wegetacyjny.

W materiale filmowym Artur Śliz mówi na temat produktu IonBlue i możliwości jego działania.

Coraz większego znaczenia w uprawie warzyw nabierają preparaty biologiczne stosowane w ochronie roślin przed chorobami i szkodnikami. Ciekawą propozycję na ograniczenie szkodników w uprawie warzyw – w tym sałaty – przedstawił Karol Majchrowski, z firmy Cosmocel Polska. MiteMine – jest to produkt zarejestrowany jako nawóz wapniowy dolistny, zawiera specyficznie sformułowany wapń oraz ekstrakty organiczne o funkcjach inicjujących procesy metaboliczne, dzięki czemu rośliny są mniej podatne na ataki szkodników. Jest to ciekawa propozycja dla producentów warzyw zwłaszcza w dobie Europejskiego Zielonego Ładu – informuje K. Majchrowski.  

Karol Majchrowski, Cosmocel Polska

MiteMine – to nowy produkt w zabezpieczaniu upraw przed niepożądaną działalnością szkodników. Może być wykorzystywany w uprawach sałaty, kapusty głowiastej, kapusty pekińskiej, brokułu, kalafiora, marchwi, pomidora oraz cebuli. Jego skład buduje odporność roślin na szkodniki sprawiając, że stają się one nieatrakcyjnym środowiskiem dla m.in. mszyc, mączlika, tantnisia, przędziorka, wciornastka. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Podczas spotkania w Majkowie producenci mogli zapoznać się z ofertą produktów w ochronie sałaty.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl