yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSezon na fasolkę szparagową zbliża się ku końcowi… Aktualne ceny oraz sytuacja...

Sezon na fasolkę szparagową zbliża się ku końcowi… Aktualne ceny oraz sytuacja na rynku [19.10.2022]

Wiele krajowych warzyw występuje w coraz mniejszych ilościach. Oczywiście to naturalna kolej rzeczy o tej porze roku i nie ma w tym nic dziwnego. Tyczy się to również fasolki szparagowej. Warunki pogodowe w ostatnim czasie spowodowały zanik warzywa z gruntu. Wśród ofert znajduje się już tylko produkt spod osłon. Jak przedstawiają się aktualne ceny na jednym z rynków?

Warunki pogodowe w październiku bywają różne, niemniej, zazwyczaj wiążą się ze zdecydowanie niższą produktywnością roślin. Dni są coraz krótsze, natomiast noce chłodniejsze, co hamuje ich rozwój. Zdarzają się również przymrozki i to właśnie one przyczyniły się do zdecydowanych zmian na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach.

Dotychczas wśród ofert producentów mogliśmy natrafić zarówno na fasolkę szparagową z gruntu, jak i tą spod osłon. Na ten moment pierwsze z wymienionych warzyw zniknęło z rynku. Wynika to ze wspomnianych przymrozków, które w wielu przypadkach zakończyły tegoroczny sezon. W efekcie podaż na Broniszach spadła a ceny wzrosły na nieco wyższy pułap.

Warto zaznaczyć, że fasolka szparagowa to warzywo ciepłolubne, które jest dość wrażliwe na mrozy. Z tego względu już niewielki spadek temperatury może znacząco odbić się na uprawach. Jesienne miesiące niestety często z takowymi się wiążą…

Jak aktualnie przedstawiają się stawki? W zależności od jakości oferowanej fasolki szparagowej producenci mogą spodziewać się wynagrodzenia na poziomie 10,00-15,00 zł za kilogram. Mówiąc o produkcie nieco niższej jakości, który posiada widoczne wady, ceny przedstawiają się w przedziale 10,00-12,00 zł, natomiast za najwyższej klasy warzywo otrzymamy 14,00-15,00 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl