Silne porywy wiatru niemal w całej Polsce. Ostrożność należy zachować szczególnie w nocy…

zniszczone warzywa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało dzisiaj (20.02.2023 r.) o niebezpieczeństwie związanym z silnymi porywami wiatru na terenie całej Polski. Minione godziny niestety potwierdzają występowanie niekorzystnego zjawiska.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało drogą telefoniczną „Alert RCB” mający na celu przestrzec przed silnymi podmuchami wiatru występującymi zarówno w dniu dzisiejszym, jak i jutrzejszym. Co istotne, minione godziny potwierdzają zagrożenie…

Obowiązujące na terenie niemal całego kraju ostrzeżenie możemy także dostrzec na stronie IMGW-PIB. Notowana przez Instytut siła wiatru mieści się w przedziale 25-35 km/godz. oraz 20-40 km/godz. we wschodniej części Polski. Porywy wiatru sięgają natomiast 60 km/godz. oraz 70 km/godz. lokalnie. Niewykluczone są jednak podmuchy o prędkości 85 km/godz.

Najbardziej zagrożone są regiony położone w północnej części kraju, gdyż tam prognozowana siła wiatru przedstawia się na poziomie 45-60 km/godz. z porywami do 95 km/godz. Tyczy się to części województwa zachodnio-pomorskiego oraz pomorskiego.

Szczególną ostrożność należy zachować w porze nocnej. Zgodnie z prognozami silne podmuchy wiatru występować będą aż do godzin porannych dnia jutrzejszego. Upewnijmy się więc, że zrobiliśmy wszystko co tylko możliwe, aby uchronić nasze tunele od zniszczeń.

Istotne jest także, aby sprawdzić nasze maszyny. Mianowicie, czy żadna z nich nie stoi w pobliżu drzew lub innych elementów, które mogą zostać naruszone przez wiatr. Mamy nadzieję, że o poranku nie zobaczymy przykrych doniesień o jakichkolwiek zniszczeniach…

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Motocrossowcy rozjeżdżają pola

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności