yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSkradzione ciągniki z Wielkiej Brytanii i Andory odnaleziono w Polsce

Skradzione ciągniki z Wielkiej Brytanii i Andory odnaleziono w Polsce

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu na terenie gminy Szaflary ujawnili skradzione na terenie Andory i Wielkiej Brytanii ciągniki rolnicze oraz falowniki do instalacji fotowoltaicznych skradzione podczas transportu do Czech.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu z nowotarskiej komendy, weryfikując informacje operacyjne, przeszukali posesję na terenie gminy Szaflary, którą wynajmowało przedsiębiorstwo zajmujące się hurtową sprzedażą części do pojazdów.

W wyniku przeszukania naczepy zaparkowanego tam ciągnika siodłowego ujawniono ciągnik rolniczy marki Claas typ Arion 420, pochodzący z kradzieży na terenie Andory. Z kolei podczas przeszukania znajdującego się tam magazynu ujawniono i zabezpieczono 5 ciągników rolniczych marki John Deere utraconych w wyniku kradzieży na terenie Andory i Wielkiej Brytanii oraz 76 sztuk falowników do instalacji fotowoltaicznych pochodzących z kradzieży dokonanej podczas transportu zamówienia z Holandii do Czech.

Tego samego dnia w tej sprawie zatrzymano 38-letniego mężczyznę z powiatu nowotarskiego, który dysponował skradzionym mieniem. Następnego dnia został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut paserstwa mienia znacznej wartości. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 000 zł, policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Skradzione mienie o wartości 1,5 mln zł wróci do prawowitych właścicieli.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KPP w Nowym Targu

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl