yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSmaki Regionów w Poznaniu

Smaki Regionów w Poznaniu

Już po raz 9. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywają się targi Smaki Regionów, podczas których przedstawiciele z 16 regionów Polski prezentują swoje specjały.

Wśród nich można znaleźć oryginalne przetwory z warzyw i owoców oraz inne potrawy przygotowane według starych receptur. Wiele z prezentowanych produktów pochodzi z gospodarstw ekologicznych. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska, na których oferowano soki z owoców i warzyw, a także dżemy i konfitury. Można znaleźć także różne niestandardowe produkty np. kiszone rzodkiewki, czy kapustę kiszoną w całej główce. Poza polskimi producentami wśród wystawców są również obecni przedstawiciele z innych krajów m.in. Rumunii, Bułgarii, Mołdawii czy Austrii.

Wydarzenie odbywa się w połączeniu z Targami Polagra Food oraz Polagra Gastro. Reprezentanci producentów podkreślają, że popyt na produkty lokalne i tradycyjne stale wzrasta, ale potrzeba dużo pracy, żeby dotrzeć do klientów i przekonać ich do zakupu. Nie są oni w stanie konkurować z wielkimi przetwórniami i fabrykami, ale impreza taka jak ta pokazuje, że jest dla nich jeszcze miejsce na Polskim rynku. Impreza ta z sukcesem realizuje założenie promowania naturalnej, certyfikowanej żywności tradycyjnej.

Targi Smaki Regionów potrwają do wtorku 26 września.

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl