yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSpadają ceny pora na rynku hurtowym warzyw

Spadają ceny pora na rynku hurtowym warzyw

Na krajowym rynku hurtowym warzyw widać tąpnięcie cenowe w sektorze pora. Jeszcze do niedawna za kilogram pora hurtownie płaciły producentom 2,7-3 zł. W ostatnich dniach nastąpiła korekta cenowa. 

W ostatnich dniach polepszyły się warunki atmosferyczne w Europie Zachodniej, a zatem sprzęty do zbioru pora wyruszyły w pole. Jak się dowiedzieliśmy, dziś na holenderskim rynku por oscylował na poziomie 0,21 euro/kg. Również na polskim rynku pojawiło się sporo importowanego, ładnego towaru po atrakcyjnej cenie.

A jak przedstawiają się ceny krajowego pora na rynku hurtowym? Przykładowo w Małopolskim zagłębiu warzywniczym hurtownie płacą rolnikom ok. 1,9 zł/kg. Na rynku hurtowym Bronisze por zapakowany w worku kosztuje ok. 2,5 zł/kg, z kolei w skrzynkach – 3 zł/kg. Niestety nie widać dużego zainteresowania. Ogólnie stagnacja..

Więcej o rynku pora w Polsce i w Europie dowiedzą Państwo podczas webinarium porowego w dniu 2 lutego o 19:00, na który serdecznie zapraszamy. Więcej informacji pod linkiem: POR – sięgnij po więcej: plon-jakość-zysk! Zaproszenie na webinarium, 2 lutego 2022 r.

 

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl