yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSprzedawcy detaliczni powinni akceptować cebulę o mniejszej średnicy…

Sprzedawcy detaliczni powinni akceptować cebulę o mniejszej średnicy…

Niesprzyjające warunki pogodowe, obecne w ostatnich miesiącach bieżącego roku, znacząco wpłynęły na stan upraw. Rozwój warzyw był w dużej mierze zaburzony, przez co finalnie uzyskane plony często odchodzą od przyjętej normy. Objawia się to w szczególności mniejszym kalibrem. Z tego względu Niemieckie Stowarzyszenie Cebuli apeluje w stronę detalistów, by Ci akceptowali mniejszą średnicę oferowanych im produktów.

Zbiory zimowe w Niemczech były zadowalające pod względem wydajności z hektara oraz średnicy uzyskanych plonów. Sytuacja kształtuje się jednak nieco inaczej, jeśli chodzi o uprawy letnie. Występująca w Europie susza w znaczącym stopniu wpłynęła na wzrost cebuli. Niedobór wody spowodował bowiem problemy w produkcji. Plantacje wymagały nieustannego nawadniania, jednak generowało to dość wysokie koszty, na które nie każdy mógł sobie pozwolić.

Co warto wspomnieć, problem dotyczy również wielu pozostałych krajów europejskich. Niższy dostęp do wody finalnie spowodował, że duża część zbiorów osiągała mniejszą średnicę, która nie jest akceptowana przez większość detalistów.

Biorąc pod uwagę bardzo trudne warunki w aktualnym sezonie, w tym także rekordowo wysokie koszty produkcji, niemieckie stowarzyszenie wzywa sprzedawców detalicznych do obniżenia akceptowalnego progu. Organizacja prosi, aby do handlu trafiały również cebule począwszy od 35 mm.

Stowarzyszenie wskazuje, że jest to bardzo istotny zabieg w obliczu niskiej opłacalności prowadzenia upraw. Ponadto, przyczyni się do walki z marnotrawieniem żywności, a konsumenci z pewnością docenią, że wśród ofert znajduje się również drobna cebula. Nie jest ona bowiem gorsza pod względem smaku. Na wzgląd swojego mniejszego rozmiaru z łatwością odnajdzie swoje przeznaczenie…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co o tym sądzicie?

Źródło: fruitveb.hu

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl