yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSprzedaż kapusty w Rosji – na krytycznym poziomie

Sprzedaż kapusty w Rosji – na krytycznym poziomie

Według analityków EastFruit, popyt na kapustę na rynku rosyjskim pozostaje na najniższym poziomie wśród warzyw „barszczowych”, co zmusza plantatorów do dalszego obniżania cen tego warzywa.

W połowie ostatniej dekady listopada producenci deklarują ceny białej kapusty w przedziale 7-14 rubli/kg (0,11-0,22 USD/kg), to jest średnio o 9% taniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego. Jednocześnie uczestnicy rynku przyznają, że obniżenie cen nie pomogło zwiększyć sprzedaży w tym segmencie.

Warto zauważyć, że producenci są zmuszeni oferować kapustę po tak niskich cenach z powodu obecności na rynku dużych ilości produktów niespełniających norm. Presję na ceny wywierają również systematyczne dostawy stosunkowo niedrogiej kapusty z Republiki Dagestanu. Jednocześnie działalność handlowa i zakupowa w tym segmencie pozostaje wyjątkowo mało aktywna, co również negatywnie wpływa na ceny.

Warto dodać, że dziś kapusta w Rosji jest już oferowana średnio o 44% taniej niż na koniec listopada ubiegłego roku. Wynika to z ogólnego wzrostu produkcji tych warzyw w kraju. Według kluczowych graczy rynkowych wielu rolników w tym roku zdecydowało się zwiększyć powierzchnię pod kapustą. Ponadto w wielu przypadkach jakość kapusty w tym sezonie ucierpiała z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Takie produkty nie nadają się do długotrwałego przechowywaniu, w związku z czym plantatorzy są dziś zmuszeni do sprzedawania jesienią dużych ilości kapusty nie spełniającej norm.

za: east-fruit.com

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl