STO: Zrzeszenie odpowiedzią na problemy w produkcji i zbycie papryki

fot. A. Wilczynska

Blisko 90% krajowej produkcji papryki pochodzi z „zagłębia paprykowego” – obejmującego m.in. gminy Przytyk, Potworów, Klwów, Radzanów i Stara Błotnica. Problemem jest jednak organizacja rynku i sprzedaży, a także promocja polskiej papryki. W te działania angażuje się Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej. W najbliższym wydaniu czasopisma „Szklarnie Tunele Osłony” ukaże się wywiad dr Doroty Łabanowskiej-Bury z Pawłem Myziakiem, V-ce Prezesem Zrzeszenia Producentów Papryki RP.

W artykule „Zrzeszenie odpowiedzią na problemy w produkcji i zbycie papryki” przeczytają Państwo wypowiedź Pawła Myziaka na nurtujące pytania, m.in.: Jak wygląda ochrona papryki w Polsce wobec innych krajów unijnych? Czy wymagania eksportowych odbiorców są takie same, jeśli chodzi o bezpieczeństwo towaru? Jakie są problemy plantatorów, które utrudniają produkcję wysokiej jakości towaru, także na eksport?

Paweł Myziak, V-ce Prezes Zrzeszenia Producentów Papryki RP
Podczas konferencji Freshmarket we wrześniu 2018 r. można było zobaczyć, jak Zrzeszenie Producentów Papryki RP prowadzi działania w ramach pierwszej w Polsce kampanii promującą paprykę z południa Mazowsza pt. „Wszystkie smaki i kolory papryki”. Jej celem jest budowanie wśród konsumentów świadomości, że w Polsce produkowane są papryki o różnym smaku i barwie. Kampania jest organizowana dzięki wsparciu ze środków finansowych Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
Szklarnie Tunele Osłony

Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu miesięcznika „Szklarnie Tunele Osłony” (11-12/2018). Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym www.plantpress.pl 

Fot. D. Łabanowska-Bury, A. Wilczyńska

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności