yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościStrączkowe jajka?

Strączkowe jajka?

Tym razem informacja w formie ciekawostki. Portugalska firma zajmująca się badaniami i rozwojem stworzyła jajko w 100% pochodzenia roślinnego. Jak to możliwe?

Produkt, który udało się uzyskać wygląda jak jajko, pachnie jak jajko, można go używać jak jajko, ale nie jest jajkiem – inaczej nie da się tego określić. Jak twierdzą jego twórcy najnowszy „wynalazek” może zrewolucjonizować przemysł spożywczy i nie jest alternatywą tylko dla wegan, którzy unikają produktów pochodzenia zwierzęcego.

Czym więc są nowe jajka? Jak się okazuje, produkt jest w 100% wykonany z soi i innych ekstraktów roślinnych. „Pozwala to konsumentowi końcowemu na bardziej elastyczne i zrównoważone źródło żywności” – mówi jeden z badaczy. Z racji, że jest to produkt pochodzenia roślinnego, wydawać by się mogło, że smak nie będzie ten sam. Niemniej, w ramach przykładu, jajecznica wykonana ze wspomnianych jajek nie różni się od tej wykonanej z produktu pochodzenia zwierzęcego.

Badania trwały łącznie 5 lat. Twórcy wierzą, że produkt odniesie niemały sukces w wielu regionach świata – łącznie z Europą. Na ten moment jajka nie są jeszcze dostępne na rynku, jednak wkrótce ma się to zmienić.

Co Wy na to?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: portugalresident.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl