yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościŚwiatowe stowarzyszenia handlu tworzą koalicję

Światowe stowarzyszenia handlu tworzą koalicję

Wysokie koszty produkcji, transportu czy handlu, nie wspominając już o obostrzeniach i ich ogromnym wpływie, bez wątpienia dotykają każdego. W odpowiedzi, społeczności zajmujące się handlem świeżymi owocami i warzywami z całego świata utworzyły międzynarodową koalicję mającą przeciwdziałać powyższym czynnikom.

Jeszcze niedawno mało kto z branży rolniczej czy sadowniczej zastanawiał się nad przekwalifikowaniem swojej działalności. Teraz niestety nie jest tak kolorowo i każdy liczy się z groźbą kolejnych podwyżek, które przechylą szalę goryczy. Nikt nie chce dopłacać do interesu, a i wyżyć za coś trzeba…

Jak podaje jeden z serwisów, organizacje zgodnie uznały, że stawią czoła w walce z rosnącymi kosztami produkcji i handlu świeżymi owocami i warzywami. Ponadto będą aktywnie wyrażać obawy światowego przemysłu dotyczące zwiększonych zakłóceń w łańcuchu dostaw i proponować wspólne rozwiązania.

Koalicja przedstawiła szereg wyzwań, przed którymi staje sektor rolnictwa. Obawa o jego rentowność zdaje się być coraz większa. Czy to zwiększające się koszty logistyki, energii i paliw, stawki za tworzywa sztuczne, ceny nawozów i obawa ich dostępności w późniejszym okresie, czy opóźnienia w łańcuchu dostaw… Wszystkie te czynniki mają ogromne znaczenie. A warto zauważyć, że cały czas zmagamy się z obostrzeniami wynikającymi z epidemii COVID-19, przez co wszystko jest jeszcze bardziej utrudnione.

Koalicja ma nadzieję, że dzięki wysiłkom kluczowych międzynarodowych organizacji handlowych, warzywa i owoce zostaną uznane za ważny produkt, warty wsparcia. A Wy co o tym sądzicie? Jest realna szansa, by coś się zmieniło?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Źródło: https://www.fruchtportal.de/

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl