yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

pantoea agrosimex intermag
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSytuacja rynkowa powodem eskalacji oszustw „na węgiel”

Sytuacja rynkowa powodem eskalacji oszustw „na węgiel”

Warunki na rynku węgla od długiego czasu pozostawiają wiele do życzenia. Tyczy się to zarówno dostępności jak i cen surowca. Co gorsza… Taki stan rzeczy sprzyja eskalacji oszustw, które przybierają coraz bardziej przekonujące formy.

W ostatnim czasie nieustannie jesteśmy informowani o kolejnych oszustwach… Oszuści cały czas próbują nowych metod. Najpopularniejszą z nich są wyłudzenia zaliczek za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Zwykle objawia się to atrakcyjną ceną i obietnicą błyskawicznej dostawy. Niestety po wpłacie wspomnianej zaliczki, która wymagana jest w celu „zarezerwowania towaru”, wszelki kontakt zostaje urwany. W przypadku, w którym nie chcemy wpłacić pieniędzy, dowiadujemy się o późniejszej realizacji zamówienia. Tym sposobem oszuści przekonują kupujących do wcześniejszego przelewu gotówki.

Warto jednak zauważyć, że owych metod jest znacznie więcej… Kolejnym ich przykładem są fałszywe strony internetowe. Oszustwa te opierają się na podobnym schemacie. Kupujący ma wpłacić zaliczkę za opał. Fikcyjna firma obiecuje dostarczenie eko-groszku, pelletu lub węgla po okazyjnej cenie. Niestety, pomimo dokonania przelewu, węgiel nie dociera do klienta, a strona internetowa oszustów i ogłoszenie z kontaktami znikają.

Kolejną metodą wykorzystywaną przez oszustów jest podszywanie się pod strony internetowe firm zajmujących się wydobyciem lub sprzedażą opału – czyli tzw. phishing. Cyberprzestępcy, podszywając się np. pod firmy kurierskie, urzędy administracji, a ostatnio również pod spółki zajmujące się sprzedażą węgla lub innego źródła energii, starają się wyłudzić dane do logowania np. do kont bankowych lub kont społecznościowych.

Uwzględniając powyższe należy zachować szczególną ostrożność przy zakupach. Kupując powinniśmy sprawdzić opinie o wybranym przez nas sklepie. Pomocne w tym przypadku okażą się fora internetowe oraz serwisy specjalizujące się w zbieraniu tego typu informacji. Pamiętajmy również, że sklep internetowy jak każda inna firma, musi posiadać numer telefonu, adres i dane rejestracyjne – np. numery NIP i REGON. Powinien być też zamieszczony numer KRS (Krajowy Rejestr Sądowy), który można zweryfikować on-line.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wiarygodność danego sklepu możemy również sprawdzić poprzez kontakt telefoniczny i wiadomość e-mail. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powinniśmy unikać wpłaty zaliczki i skontrolować dostarczony towar. Rozsądną opcją jest wybór sklepów, które oferują możliwość śledzenia statusu zamówienia. Pamiętajmy, że wszelkie atrakcyjne oferty mogą być oszustwem. Warto również zrezygnować z transakcji poza aukcją. Serwisy ogłoszeniowe są bowiem traktowane przez oszustów jedynie jako sposób pozyskania ofiary.

Źródło: policja.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl