Tanie warzywa w Broniszach

W Broniszach jest duża podaż krajowych warzyw – ich ceny są z reguły niższe lub porównywalne z tymi sprzed roku – podaje Rynek Hurtowy.

W porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowano prawie dwukrotny spadek cen kalafiorów – teraz w Broniszach cena maksymalna za sztukę to 2,75 zł. Dla przypomnienia, w ubiegłym roku kapustne zostały zaatakowane przez szkodniki i dostawy tego warzywa były małe. Taniej zapłacimy także za ziemniaki, cebulę, brokuły. Bez zmiany, w porównaniu do roku poprzedniego, jest cena bobu – kilogram w ofercie hurtowej jest w cenie od 4,5 do 5 zł. Młoda kapusta, w zależności od podaży w danym dniu i wielkości główki w cenie od 1,75 do 3,5 zł. Szpinak, którego dostawy w ostatnim czasie wzrosły, jest w cenie od 7,5 do 11 zł za kilogram – to nieznacznie drożej w porównaniu do ceny sprzed roku.

Tanie są młode ziemniaki – w hurcie (worki 15 kg) tylko 6 zł do 8 zł za worek czyli już od 40 groszy za kilogram. Bardzo tania jest fasolka szparagowa –  ceny hurtowe już od 2 zł.

Jest już polska papryka, pochodząca z upraw tunelowych, w cenie od 6 do 7 zł za kilogram (opakowania po 5 kg).

Dostawy krajowych warzyw są duże, bowiem w ostatnich tygodniach ciepła pogoda wpłynęła na przyspieszenie dojrzewania.

Źródło: Rynek  Hurtowy Bronisze

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności