yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTańsze nawozy azotowe? Nowy cennik Agrochem Puławy

Tańsze nawozy azotowe? Nowy cennik Agrochem Puławy

Wysokie ceny nawozów towarzyszą nam przez cały czas. Na początku roku były one na rekordowo wysokim poziomie. Z czasem zaczęły maleć, jednak wciąż odbiegają od oczekiwań producentów. Na widoczne obniżki przyszło nam poczekać dość długo, bo dopiero wczoraj pojawił się nowy cennik. Ile kosztują nawozy azotowe tym razem?

Koszt nawozów to niewątpliwie jeden z bardziej istotnych tematów, gdyż bezpośrednio oddziałuje na koszty produkcji, które w roku aktualnym są dość wysokie. Ceny warzyw niestety tego nie odzwierciedlają, co tylko potęguje ogromny wpływ cen surowca na sytuację producentów. Na obniżki przyszło nam zaczekać dość długi okres, gdyż poprzedni cennik nawozów azotowych utrzymywał się od 15 kwietnia aż do wtorku 21 czerwca. Jak więc prezentują się nowe ceny nawozów?

Sytuacja na rynku nieco się polepszyła. Nawozy azotowe potaniały, jednak czy wystarczająco… Weźmy pod uwagę jeden z popularnych rodzajów, saletrę amonową. Aktualna cena, obowiązująca od 21 czerwca, oscyluje w granicach 2980 zł/t. Zgodnie z poprzednim cennikiem świadczy to o obniżce 685 zł na tonie w hurcie. Idąc dalej, stawki za saletrzak utrzymują się na poziomie 2610 zł/t, czyli o 545 zł mniej niż wcześniej. Najbardziej natomiast potaniała Pulrea sprzedawana na palety, gdzie jej poprzednia cena osiągała 4980 zł/t, natomiast aktualnie wynosi 3530 zł/t, co w przeliczeniu daje nam 1450 zł obniżki.

Niemniej, nie we wszystkich przypadkach wysokość obniżek jest aż tak satysfakcjonująca i zdarzają się także poszczególne przypadki, gdzie nawozy potaniały jedynie o 300 zł na tonie. Tak czy inaczej, ceny wciąż pozostają bardzo wysokie, jednak to krok w dobrą stronę. Pozostaje liczyć, że trend spadkowy się utrzyma. Chociaż czy to w ogóle możliwe… Szczególnie spoglądając na ceny nawozów wieloskładnikowych, które nieustannie rosną…

Poniżej prezentujemy najnowszy cennik, który opublikował Agrochem Puławy. Stawki w nim zawarte dotyczą ilości hurtowych, więc trzeba liczyć się z doliczeniem dodatkowych marż przez poszczególne składy. Ceny obowiązują od dnia 21 czerwca aż do odwołania.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Cennik nawozów azotowych 21.06.2022

Źródło: agrochem.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl