Targi GreenTech w Amsterdamie

We wtorek 12 czerwca otwarte zostały III Międzynarodowe Targi GreenTech w Amsterdamie. Impreza, która potrwa do 14 czerwca zgromadziła ok. 450 wystawców i tysiące gości z całego świata.

Mocnym akcentem rozpoczynającym wystawę było przyznanie nagród Innovation Awards w czterech kategoriach. W kategorii Innovation laureatem została maszyna AutoStix firmy Visser Horti Systems do automatycznego pikowania sadzonek. Nagrodę w kategorii Sustainabillity przyznano urządzeniu Poseidon firmy Van der Ende Groep do usuwania sodu z wody lub pożywki przy zachowaniu pozostałych składników odżywczych. W kategorii Impact nagrodzono bezpłatny internetowy serwis edukacyjny dla producentów szklarniowych Priva Academy firmy Priva Horticulture. Laureatem kategorii Concept został robot IRIS do rejestrowania chorób i funkcjonowania roślin w szklarni firm Metazet Form-Flex, Micothon i Ecoation.

Targi GreenTech skupiają się na technicznych aspektach produkcji szklarniowej. W stolicy Holandii nie zabrakło także polskich firm oferujących tego typu rozwiązania. Oprócz wystawy dla uczestników targów przygotowano szereg wydarzeń towarzyszących m.in. liczne prelekcje międzynarodowych ekspertów i panele dyskusyjne.

Tekst i fot. Aleksandra Czerwińska-Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności