yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościTelus domaga się wycofania skargi na Polskę. Ukraina tylko ją zawiesiła

Telus domaga się wycofania skargi na Polskę. Ukraina tylko ją zawiesiła

Ukraina złożyła do Światowej Organizacji Handlu skargę na Polskę. Wywołało to niemałe poruszenie wśród polskich rolników. Toczyły się dyskusje, jednak nawet one nie wpłynęły na stanowisko Ukrainy. Na razie skarga pozostaje zawieszona. 

W ramach przypomnienia, sytuacja na rynku zbóż zmusiła Polskę do przedłużenia ograniczeń tyczących się importu zboża i szeregu innych produktów rolnych z Ukrainy. Nie spodobało się to jednak naszym wschodnim sąsiadom, którzy wnieśli skargę na Polskę i początkowo ostrzegali o potencjalnym embargu na polskie warzywa i owoce.

Widmo zakazu eksportu krajowych warzyw i owoców na Ukrainę minęło bardzo szybko, gdyż ukraiński wiceminister gospodarki wycofał się z uprzednio wypowiedzianych słów. Niemniej, skarga na Polskę została podtrzymana. Toczyły się dyskusje, jednak nawet one nie wpłynęły na stanowisko Ukrainy, która jedynie zawiesiła ową skargę.

Na wczorajszej konferencji w województwie łódzkim Minister Robert Telus odniósł się do doniesień medialnych dotyczących wypowiedzi wiceministra gospodarki Ukrainy Tarasa Kaczki, o tym że Kijów zawiesił skargę skierowaną do Światowej Organizacji Handlu.

– Domagamy się wycofania skargi, bo jest bezpodstawna i absurdalna. Jak może ukraiński rząd składać skargę na polski rząd, że ten pomaga polskiemu rolnikowi? To jest absurd. Apelujemy do strony ukraińskiej: jeżeli chcemy poprawić warunki naszej dyskusji i naszej relacji, to ta skarga powinna być po prostu wycofana – podkreślił polski minister rolnictwa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jak Waszym zdaniem dalej potoczy się ta sprawa?

Źródło: MRiRW

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl