• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTIR-y jadące do Rosji dokładnie kontrolowane. Czy to strajk włoski?

TIR-y jadące do Rosji dokładnie kontrolowane. Czy to strajk włoski?

Zarówno celnicy jak i straż graniczna na granicy polsko-białoruskiej, bardzo powoli i dokładnie kontrolują TIR-y zmierzające później do Rosji, by sprawdzić czy nie ma w nich towarów, które mogłyby zostać wykorzystane do prowadzenia wojny. Czy to forma strajku włoskiego?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak wygląda sytuacja na świecie. Coraz to więcej sankcji nakładanych jest na Rosję w wyniku prowadzonej przez nią wojny. Czy jednak aktualne obostrzenia są wystarczające? Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji odnosi inne wrażenie.

Nie interesują nas argumenty Włochów, którzy mówią, że nie wysyłamy towarów do Rosji poza towarami luksusowymi; nie interesują nas argumenty Belgów, że tak nakładamy sankcje na Rosję, ale bez brylantów, bo my mamy z tego wielki zysk, nie interesują nas argumenty Niemców, którzy mówią, no dobra, to nie będziemy im nic sprzedawać, no ale samochody sprzedawajmy. Nie, tak nie może być – mówi Maciej Wąsik, który jest wdzięczny celnikom i straży granicznej za tego typu działanie.

Tutaj wracamy do kwestii blokady wywozu produktów, która musi być wspólną decyzją wszystkich krajów. Zamknięcie jedynie polskich granic byłoby równoznaczne z powstaniem innych, alternatywnych dróg wywozu towarów do Rosji i stratami jedynie po naszej stronie.

Możemy spotkać się z przeróżnymi opiniami. Jedni mówią, że obostrzenia negatywnie wpływają na handel m.in. warzywami. Drudzy natomiast wyraźnie zaznaczają, że nie będą się przyczyniać do finansowania Rosjan i ich terroru. Obie strony mają swoje racje, jednak nie ma co dyskutować – w najbliższym okresie prawdopodobnie zobaczymy kolejne sankcje.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na ten moment funkcjonariusze nie śpieszą się z kontrolami i nie reagują w żaden sposób na narzucane im pretensje ze strony Białoruskiej. Co więcej, w ubiegły weekend wraz z poniedziałkiem, miały miejsce spontaniczne protesty, w których blokowano przejścia graniczne. Uczestnicy strajków domagali się jednego – zaprzestania pośredniego finansowania wojny wobec Ukrainy.

Źródło: auto-swiat.pl


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl