AktualnościTornado zniszczyło 200 hektarów upraw szklarniowych w Hiszpanii

Tornado zniszczyło 200 hektarów upraw szklarniowych w Hiszpanii

Tornado zburzyło ogromną ilość szklarni w El Eljido w hiszpańskiej Andaluzji w ostatnią sobotę 6 stycznia. Według pierwszych szacunków zniszczone zostały uprawy na powierzchni 200 hektarów – informuje serwis Horti Daily.

El Ejido znajduje się pomiędzy Almerią a Motrilem i jest znane głównie z uprawy papryki. – Zniszczone są również szklarnie z oberżyną i ogórkami, ale największe są straty w papryce – informuje miejscowy pracownik hiszpańskiej spółdzielni. – Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieliśmy; co jakiś czas tornada zdarzają się w górach, ale to daleko od szklarni, tornado w tym miejscu wystąpiło pierwszy raz – opowiada.

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner

Ze względu na obchody święta Trzech Króli szklarnie były puste i jak dotąd nie ma informacji o poszkodowanych pracownikach. – Ale dla producentów jest to katastrofa – mówi kolejny z pracowników. – Średnia wielkość firmy zajmującej się produkcją szklarniową wynosi dwa hektary, większość firm jest własnością rodzinną, kilka firm jest ubezpieczonych, ale większość nie – nawet jeśli byt całej rodziny zależy od tego biznesu – dodaje.

Źródło: Horti Daily


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
supraza azot fosfor potas z powietrza obrol bakterie azotowe

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl