yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościTraktorzysta z „imponującą” ilością promili

Traktorzysta z „imponującą” ilością promili

Prawie trzy promile alkoholu miał w organizmie 29-latek jadący po drodze publicznej traktorem. Na szczęście daleko nie zajechał, bo uniemożliwili mu to dwaj bracia – policjanci z lęborskiej i słupskiej komendy. Jak się też okazało, 29-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątkowe południe (8.04.2022) starszy sierżant Tomasz Kwidziński, policjant z referatu patrolowo-interwencyjnego lęborskiej komendy oraz jego brat, posterunkowy Kamil Kwidziński, funkcjonariusz ruchu drogowego słupskiej jednostki Policji, jadąc w czasie wolnym od służby samochodem, zauważyli na terenie gminy Potęgowo (powiat słupski) kierującego ciągnikiem rolniczym mężczyznę, który miał wyraźne trudności w panowaniu nad pojazdem.

Gdy traktor zjechał z drogi publicznej na pole, policjanci podeszli do kabiny, wyczuwając wydobywającą się z niej silną woń alkoholu. Na podłodze, obok kierowcy leżała w połowie opróżniona butelka wódki. Gdy mężczyzna zauważył, że jeden z funkcjonariuszy dzwoni na Policję, próbował uciekać pieszo, ale szybko został przez braci Kwidzińskich zatrzymany. Twierdził, że nie widzi problemu w tym, że jechał ciągnikiem po pijanemu.

29-latek został przekazany funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Potęgowie, którzy poddali go badaniu alkotestem. Badanie wykazało, że „problem” jest i to niemały, bo mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu można trafić za kratki nawet na 5 lat. To nic w porównaniu do tego, do czego mógłby doprowadzić pijany kierowca na drodze, gdyby nie szybka i skuteczna reakcja mundurowych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KWP w Gdańsku

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl