yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUchwała antysmogowa uderza w krakowskich ogrodników

Uchwała antysmogowa uderza w krakowskich ogrodników

W tym roku krakowscy producenci wczesnych warzyw tunelowych stanęli w obliczu problemu z ogrzewaniem tuneli mnożarkowych, w których produkują rozsadę wczesnych kapust, kalafiorów, sałaty i innych nowalijek. Obowiązująca w Krakowie od września br uchwała antysmogowa zakazuje gospodarstwom położonym w granicach miasta stosowania paliw stałych (węgla i drewna) do ogrzewania obiektów uprawowych.

Zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk informował, że działający na terenie miasta ogrodnicy będą musieli szukać alternatywnych sposobów ogrzewania. – Wskazywaliśmy różnego rodzaju pomysły i projekty, które w naszej ocenie mogłyby być pomocne dla rolników – mówił J. Muzyk. Miały to być pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne, jednak producenci warzyw odpowiadają, że nie stać ich na inwestycję w takie rozwiązania. Ograniczenia w stosowaniu paliw stałych nie dotyczą rolników, których gospodarstwa znajdują się poza granicami administracyjnymi Krakowa, czyli w praktyce zlokalizowanych o kilkaset metrów od sąsiadów objętych zakazem. w sprawę włączyli się miejscy radni, którzy zapowiedzieli, że wystąpią do Prezydenta Krakowa o przesunięcie terminu wyłączenia pieców w tunelach foliowych i szklarniach do zakończenia okresu produkcji rozsad. 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl