• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUdany Dzień Selerowy

Udany Dzień Selerowy

W niedzielę 13 października w gospodarstwie Bogumiła Cierniaka w Pawłówku k. Kalisza odbył się Dzień Selerowy. Organizatorami spotkania były firmy: BASF – dystrybutor nasion maki Nunhems, Luty Jacek – oferujący m.in. nasiona z firmy Novisem oraz rozsady z firmy Vivai Bacchetto, a także firma Yara Poland.

Podczas spotkania zaprezentowano odmiany selera korzeniowego przeznaczone zarówno na świeży rynek, jak i do przetwórstwa. Z oferty firmy Novisem prezentowano odmianę Calgary. Natomiast z portfolio Nunhems pokazano Princino, Markiz, a także nowość odmianę Codex. Przedstawiciele firm nasiennych podkreślali zalety tych odmian. Zwracali szczególną uwagę na takie cechy jak plenność, wysoka jakość korzeni oraz łatwość w przygotowaniu uch do sprzedaży. O profesjonalnych rozsadach warzyw mówili Izabela Pokratka z Vivai Bacchetto oraz Jakub Wrona reprezentujący firmę Luty Jacek.

Odmiana Markiz

W spotkaniu uczestniczył też Maciej Wita z firmy BASF, który przedstawił nowy fungicyd Dagonis. Środek ten zawiera dwie substancje czynne – znany już producentom warzyw difenokonazol (związek z grupy triazoli) oraz nową w uprawach warzywniczych substancję – fluksapyroksad. W uprawie selera zwyczajnego nowy fungicyd Dagonis zarejestrowany jest przeciwko mączniakowi prawdziwemu, a także alternariozie i zgniliźnie twardzikowej.

Zalecenia dotyczące nawożenia w uprawie selera korzeniowego zaprezentował Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland. Przed sadzeniem selera firma rekomenduje stosowanie nawozu YaraMila Complex. Na ok. 3 tygodnie po posadzeniu rozsady – Unika Calcium, a po kolejnym tygodniu – YaraLiva Nitrabor. Ponadto firma zaleca uzupełniające nawożenie dolistne nawozami z serii Kristalon. W celu dostarczenia roślinom niezbędnych mikroelementów specjalista rekomendował stosowanie nawozu YaraVita Brassitrel Pro.

Odmiany firmy Novisem zaprezentował Piotr Zawada

Interesujący program oraz ciepła jesienna pogoda sprawiły, że na spotkanie przybyło ponad 100 plantatorów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tekst: Aleksandra Andrzejewska, zdjęcia: Jakub Wrona

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl