UK: znaczne obniżenie plonu cebuli

Jak podaje www.fruitnet.com po ekstremalnym roku spowodowanym bardzo niekorzystną aurą, brytyjscy producenci cebuli odnotowują spadek plonu o 40 procent.

Po zimnej wiośnie, w której “Bestia ze Wschodu” ustąpiła miejsca jednemu z najsuchszych i najgorętszych lat w Anglii, drastycznie zmniejszyły się plony cebuli w całej Wielkiej Brytanii.

Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Cebuli (BOPA) cebula również będzie drobniejsza. Ponieważ kraje europejskie również cierpią na podobne warunki, supermarkety w Wielkiej Brytanii mogą zostać zmuszone do spojrzenia na południową półkulę, aby utrzymać zapas towaru na półkach.

Przemawiając po spotkaniu BOPA, przewodniczący Tim Elcombe powiedział: “Produkcja cebuli w Wielkiej Brytanii została poważnie dotknięta przez niekorzystne warunki pogodowe w 2018 roku. “Bestia ze Wschodu” przyczyniła się do opóźnienia nasadzeń o sześć tygodni wielu roślin uprawnych. Tymczasem … “przedłużający się okres gorącego i suchego lata spowodował, że uprawy cebuli uległy ekstremalnemu stresowi i niekorzystnie wpłynęły na rosnący potencjał. Pomimo najlepszych wysiłków producentów brytyjskich mających na celu zminimalizowanie jego wpływu poprzez całodobowe nawadnianie, uprawy cebuli zostały poważnie dotknięte.”

AW
Za: fruitnet.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności