Ukraina chce zatrzymać u siebie pracowników, którzy wrócili do kraju z powodu pandemii

zbiór wczesnych ziemniaków

Bardzo niepokojące wieści docierają do nas z Ukrainy. Jak podają ukraińskie media, ukraińscy obywatele nie będą mogli pracować za granicą. Rząd zachęca ich, aby zaczęli biznes na Ukrainie. 

Informację potwierdził premier Ukriany, Denis Smigal. Według niego, w interesie państwa leży zachęcenie takich osób do założenia biznesu na Ukrainie. Nadarza się ku temu bardzo dobra okazja.

Dlatego ukraiński rząd rozważa obecnie stworzenie nowych miejsc pracy i korzystnych warunków kredytowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Poniżej wolne tłumaczenie wypowiedzi premiera:

„Bardzo chcieliśmy, aby osoby pracujące zagranicą wróciły do ​​domu. A w okresie kwarantanny ok. 2 milionów Ukraińców wróciło do kraju. Określamy tych ludzi jako wyjątkowo wykwalifikowanych, przeszkolonych w Europie, który ma wysoką wydajność, dobre szkolenie technologiczne i zawodowe, są to ludzie, którzy prawdopodobnie byliby bardzo przydatni dla rozwoju gospodarki w kraju, więc oczywiście musimy je wykorzystać. Mam nowe miejsca pracy, a po drugie, równolegle dajemy kredyty małym i średnim przedsiębiorstwom na bardzo sprzyjających warunkach, z minimalną stopą procentową
w perspektywie długoterminowej i możliwym opóźnieniem w spłacie części pożyczki (…).
W interesie państwa leży zachęcenie takich osób do założenia firmy w domu. W końcu mają profesjonalny i odpowiedni trening. 

 

Źródło: vgolos, politeka.ne, www.0352.ua

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności