yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUstalanie norm pozostałości na życzenie?

Ustalanie norm pozostałości na życzenie?

Wojna na Ukrainie, czyli łamanie wszelkich praw, drogie surowce, a także długa lista sankcji, które dotyczą m. in. eksportu i importu produktów. Jednak czy wszystkie kraje zaprzestały handlować z Rosją? Ta specjalnie znosi kolejne już z rzędu zakazy, aby poszerzyć listę dostawców. O czym mowa tym razem?

Sankcje wobec Rosji wywołują niemałe zamieszanie na rynkach wszelkich produktów czy surowców. Są jednak konieczne, by wojna nie pogłębiała się jeszcze bardziej za sprawą finansowania z zewnątrz. Tyczy się to również dostaw. Niemniej, pozostaje jeszcze wiele krajów, które z tego nie zrezygnowały, a lista dostawców z czasem się powiększa.

Podobnie jak w przypadku poprzedników, którzy przed wybuchem wojny nie spełniali wymogów w kwestii dopuszczalnych poziomów substancji szkodliwych, Rosja i tym razem zniosła zakazy dotyczące poszczególnych produktów z Turcji. Na liście znalazła się papryka, a także wybrane owoce. Odnosimy wrażenie, że panujące obostrzenia obowiązywały jedynie, gdy było to potrzebne.

Tak więc, kolejny kraj dołączył do listy i ma możliwość eksportu na rosyjski rynek. Tutaj należy wrócić do zagadnienia moralności, jednak nie ma się co oszukiwać, tureckie produkty prawdopodobnie trafią do Rosji i to dość szybko. Tureccy producenci, podobnie jak i my, sprzedają bowiem swoje plony na krajowym rynku za grosze. Szansa zmniejszenia podaży i wpłynięcia na ceny jest dla nich z pewnością dość atrakcyjna.

Tak czy inaczej, widzimy jakie znaczenie mają normy dopuszczalnych poziomów substancji szkodliwych. Przed wybuchem wojny Rosja co chwilę nakładała nowe zakazy wobec handlujących z nią państw. Teraz, gdy produktów na półkach brakuje, normy okazują się być kolejny raz w porządku… Przypadek?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: east-fruit.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl