Utylizacja zakażonych ziemniaków. Kwota wsparcia będzie wyższa

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwiększyło kwotę dotacji przeznaczonej na wsparcie producentów w kwestii utylizacji zakażonych ziemniaków. Ile aktualnie wyniosą dopłaty?

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 27 czerwca 2022 roku do Wicepremiera Henryka Kowalczyka o zwiększenie limitu środków przeznaczonych na wypłatę dotacji przedmiotowych na pokrycie kosztów zwalczania organizmów szkodliwych. Tyczy się to również utylizacji ziemniaków zakażonych bakteriozą pierścieniową.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało w odpowiedzi, że po zakończeniu oceny wniosków w przedmiotowym zakresie, które zostały złożone w 2022 roku, kwota dotacji na ten cen została zwiększona o 2 446 000 złotych.

Zmiana ta pozwoliła na zwiększenie współczynnika korygującego do wartości 0,7 co skutkuje podniesieniem kwoty dotacji dla każdego wniosku o dodatkowe 20%.

Źródło: KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności