Uwaga na osoby podszywające się pod pracowników KRUS

fot. Pixabay

Osób, które chcą wzbogacić się kosztem innych nie brakuje. Musimy pilnować się na każdym kroku. Czy to zakup opału lub innych surowców, czy jak się okazuje… wizyta urzędnika. Zawsze należy podchodzić do wszelkich podejrzanych sytuacji z odpowiednią dozą przezorności. O czym mowa?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała, że docierają do niej informację o działaniach oszustów, którzy podszywają się pod pracowników KRUS. Instytucja państwowa odpowiedzialna za ubezpieczenie społeczne rolników informuje, że ubezpieczeni świadczeniobiorcy obsługiwani są przede wszystkim w siedzibach oddziałów regionalnych i placówek terenowych Kasy.

W przypadku, w którym urzędnicy rzeczywiście odwiedzają gospodarstwo rolne, zobowiązani są do okazania imiennych identyfikatorów z logotypem KRUS. Takowe jednak, patrząc na coraz to nowsze metody oszustów, można dość łatwo podrobić. KRUS informuje jednak, że wizytację można bardzo łatwo potwierdzić. Wystarczy skontaktować się z właściwą dla danego terytorium jednostką urzędu.

O wszelkich próbach oszustwa prosimy informować policję i najbliższą jednostkę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: Oddziały Regionalne i Placówki Terenowe.

Źródło: KRUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności