yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościW całej Unii rosną ceny pomidorów – to efekt drogiej energii elektrycznej

W całej Unii rosną ceny pomidorów – to efekt drogiej energii elektrycznej

Rosnące koszty produkcji mają swoje odzwierciedlenie w cenach – według raportu KE w styczniu 2022 ceny pomidorów wzrosły w prawie całej Unii Europejskiej. Powinniśmy mieć to na uwadze ustalając ceny naszych produktów.

Wielokrotnie zwracamy uwagę, że koszty produkcji wzrosły w ostatnim czasie niemal lawinowo. Oczywiście ma to miejsce w całej Europie. I już w tym momencie widzimy, że producenci podnoszą na przykład ceny pomidorów.

Z raportu Komisji Europejskiej, który podsumowuje rynek pomidorów w Europie wynika, że w styczniu 2022 r., w porównaniu z grudniem 2021 r., ceny pomidorów wzrosły niemal we wszystkich krajach Wspólnoty.

Najszybciej ceny rosną w Belgii i Holandii. Drożejące ceny energii elektrycznej zaowocowały mniejszymi zbiorami pomidorów w szklarniach i od razu ma to swoje odzwierciedlenie w stawkach.

Biorąc pod uwagę cały rynek UE nie poszły w górę tylko ceny pomidorów koktajlowych w Portugalii, pomidorków gronowych w Włoszech i pomidorów okrągłych w Hiszpanii. Jeśli chodzi natomiast o Hiszpanię, tylko w tym kraju nie ma znaczącego wzrostu cen.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ogólnie rzecz biorąc, ceny pomidorków koktajlowych w Unii Europejskiej w styczniu wzrosły o 22 procent, pomidorów gronowych o 4 procent, a pomidorów okrągłych o 21 procent.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl