W całej Unii rosną ceny pomidorów – to efekt drogiej energii elektrycznej

Rosnące ceny pomidorów

Rosnące koszty produkcji mają swoje odzwierciedlenie w cenach – według raportu KE w styczniu 2022 ceny pomidorów wzrosły w prawie całej Unii Europejskiej. Powinniśmy mieć to na uwadze ustalając ceny naszych produktów.

Wielokrotnie zwracamy uwagę, że koszty produkcji wzrosły w ostatnim czasie niemal lawinowo. Oczywiście ma to miejsce w całej Europie. I już w tym momencie widzimy, że producenci podnoszą na przykład ceny pomidorów.

Z raportu Komisji Europejskiej, który podsumowuje rynek pomidorów w Europie wynika, że w styczniu 2022 r., w porównaniu z grudniem 2021 r., ceny pomidorów wzrosły niemal we wszystkich krajach Wspólnoty.

Najszybciej ceny rosną w Belgii i Holandii. Drożejące ceny energii elektrycznej zaowocowały mniejszymi zbiorami pomidorów w szklarniach i od razu ma to swoje odzwierciedlenie w stawkach.

Biorąc pod uwagę cały rynek UE nie poszły w górę tylko ceny pomidorów koktajlowych w Portugalii, pomidorków gronowych w Włoszech i pomidorów okrągłych w Hiszpanii. Jeśli chodzi natomiast o Hiszpanię, tylko w tym kraju nie ma znaczącego wzrostu cen.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny pomidorków koktajlowych w Unii Europejskiej w styczniu wzrosły o 22 procent, pomidorów gronowych o 4 procent, a pomidorów okrągłych o 21 procent.

Related Posts

  1. białoruskie ogórki z importu
  2. warzywa
  3. Nawozy mineralne

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności