W Rosji więcej własnej pasty pomidorowej

Produkcja pasty pomidorowej w ostatnim czasie wzrosła w Rosji znacząco – dwu- i półkrotnie. Intensyfikowaną produkcję polowego pomidora w coraz większym stopniu są w stanie zagospodarować modernizowane czy nowo powstające zakłady przetwórcze.

W 2013 roku produkcja pomidorowej pasty wyniosła w Rosji 54,4 tysiące ton. W ubiegłym roku było to już 135,1 tysięcy ton. W osiągnięciu tego wzrostu pomogły dwa nowe zakłady pracujące na południu Federacji Rosyjskiej – w obwodzie astrachańskim oraz w Republice Kabardyno-Bałkarskiej. W 2017 roku dostarczono z nich 44 tys. ton tego produktu.

Równolegle ze wzrostem własnej produkcji Rosjanie obniżali import – w tym samym pięcioleciu spadł on o prawie 16% ze 143,5 tysięcy ton do 120,7 tysięcy ton. A więc import hamuje wolniej, niż rośnie produkcja rodzima. Największym dostawcą pasty pomidorowej na rosyjki rynek pozostają Chiny, które w 2017 roku pokryły prawie 60% rosyjskiego importu.
 
za: РБК

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności