yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościW środę protest producentów ziemniaków

W środę protest producentów ziemniaków

Jak poinformowało na swoim facebookowym profilu Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw, 9 maja w okolicach Sieradza organizują oni strajk rolników.

Według organizatorów konwój traktorów przejedzie od Blaszek do Grabowca – to wszystko połączone będzie z blokadą drogi krajowej nr 12 w okolicy Sieradza. Podobne blokady planują w tym samym czasie w okolicy Nowych Skalmierzyc oraz Łęczycy.

“Wszyscy rolnicy muszą zdać sobie sprawę, że dzisiaj jeszcze mamy siłę strajkować i walczyć o swoje. Nie walczymy o nic nadzwyczajnego. Walczymy o nasze podstawowe prawa.(…) Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie już niedługo nie będzie sensu wychodzić w pole. Sami widzicie to najlepiej. Kapusta za bezcen, ziemniaki za bezcen. Przyczyny, jakie tego są, doskonale widzicie i nie jest to nadprodukcja, jak chciano nam wmówić” – pisze na swoim profilu SPPZiW.

To już druga akcja protestacyjna rolników spod Sieradza. Pierwszy raz wyszli na drogi na początku marca.

I wtedy i teraz chodzi im m.in. o szarą strefę handlu warzywami. Jak piszą, w Polsce nie istnieją realne kary za wprowadzenie do sprzedaży zagranicznych produktów sprzedawanych w polskich opakowaniach jako produkty polskie. Nie istnieją realne kary za wprowadzanie na rynek warzyw i owoców niedopuszczonych do obrotu w krajach zachodnich z przekroczonymi normami pozostałości śor. “Polska stała się kolonią marketów zachodnich, w których obraca się głównie towarem zachodnim (często sprzedawanym jako polski), a polskie (produkty) mają działać jedynie jako zachęta” – piszą organizatorzy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: Fb SPPZiW

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl