yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościW tym dokumencie nie ma nic o obniżaniu VAT na paliwa! Jak...

W tym dokumencie nie ma nic o obniżaniu VAT na paliwa! Jak zareaguje KE?

3 tygodnie temu została wprowadzona niższa stawka VAT na paliwo – 23% obniżono na 8%. Miała obowiązywać do końca lipca. Jak się okazuje, w unijnej dyrektywie nie ma zapisu, który by na to pozwalał. Czy więc już niedługo spotkamy się z wyższymi cenami na stacjach?

Jak podaje Tadeusz Kościński – były minister finansów, nowa dyrektywa pozwala na wprowadzenie obniżki VAT-u na żywność, jednak w dokumencie nie ma zapisu, który pozwalałby zrobić to samo w przypadku paliw. Nie pozostaje nam więc nic innego jak czekać na reakcję Komisji Europejskiej.

W przypadku, gdy Komisja Europejska stwierdzi, że jest to błąd ze strony naszego kraju, będziemy musieli przywrócić stawki VAT do normalnego poziomu. Byłby to kolejny cios, szczególnie dla rolnictwa jak i branży transportowej. Co prawda, możliwe jest, że do tego nie dojdzie i Komisja Europejska przemilczy temat. Jednak czy możemy na to liczyć?

Ceny na wielu stacjach w ostatnim czasie znacznie wzrosły. Przywrócenie wyższych stawek VAT sprawiłoby, że musielibyśmy liczyć się na ten moment z cenami ponad 6 zł za litr, co więcej, ceny te wciąż idą w górę. Warto przypomnieć, że przed wprowadzeniem obniżki za olej napędowy musieliśmy zapłacić około 5,90 zł za litr.

Minęło niewiele od wprowadzenia przepisów w życie, a i tak, z każdym dniem martwiliśmy się, że ceny jeszcze przed przywróceniem VAT-u znacznie wzrosną. Nie braliśmy jednak pod uwagę takiej możliwości. Niewykluczone, że w najbliższym okresie odwiedzając stację czeka nas przykra niespodzianka…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: businessinsider.com.pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl