W Wielkiej Brytanii studenci mają zastąpić pracowników sezonowych

pracownicy

Epidemia przerwała naukę na uczelniach wyższych w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy rząd rozważa zwerbowanie ich do racy sezonowej w rolnictwie.

Rolnicy w Wielkiej Brytanii nie będą w stanie zrekrutować wystarczającej liczby pracowników do zbiorów owoców i warzyw, więc studenci i bezrobotni zostaną poproszeni
o przystąpienie do programu „Pick for Britain”. W najbliższych dniach rząd ogłosi ogólnokrajowe wezwanie do obywateli, aby zapobiec marnowaniu owoców i warzyw na polach.

Według National Farmers Union (NFU),​​ nawet 95% spośród 70 000 pracowników sezonowych może nie pojawić się w tym roku na brytyjskich polach. Dlatego pilnie trzeba znaleźć dla nich zastępstwo. Do działania będą musieli wkroczyć Brytyjczycy, którzy z różnych względów nie mogą teraz pracować.  

Program „Pick for Britain” ma zapewnić dostęp do siły roboczej przez cały sezon. Począwszy od zbiorów truskawek po zbiór jabłek. Tworzone są też inne projekty. Jeden z nich zakłada, że firmy, które mają świadomość, że ich pracownicy mogą pozostawać bezrobotni przez kilka dni, tygodni lub na czas nieokreślony, mogą zarejestrować się w portalu zarządzanym przez Stowarzyszenie Dostawców Pracy, a pracownicy mogą być dopasowani do tych, którzy będą ich potrzebować.  

Czy w naszym kraju zostaną podjęte podobne inicjatywy? Czas najbardziej pracochłonnych zbiorów zbliża się nieubłaganie.

Źródło: huffingtonpost.co.uk

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności