Warsztaty brokułowe pod Włocławkiem

Warsztaty brokułowe zorganizowano na polu Cezarego Sakowskiego w miejscowości Krępa pod Włocławkiem, na którym rosła odmiana SV1002BL F1

25 czerwca w gospodarstwie Cezarego Sakowskiego w miejscowości Krępa k. Dobrzynia nad Wisłą odbyły się Warsztaty Brokułowe, których głównym organizatorem były firmy Monsanto-Seminis oraz Greenyard Frozen, a uczestniczyły w nich również: Hurtownia Ogrodnicza Flortom, KPODR w Minikowie oddz. w Zarzeczewie, Bayer, Intermag, Yara, GPR Krasoń oraz Grupa Mularski.

Podczas spotkania zwrócono uwagę na problemy występujące w tegorocznej letniej kampanii brokułowej oraz omówiono sposoby radzenia sobie z silną presją szkodników, a także podjęto temat wspomagania roślin odpowiednim nawożeniem w stresowych warunkach uprawy.

Warsztaty odbyły się na plantacji brokułu odmiany SV1002BL F1, którą firma Monsanto-Seminis poleca szczególnie na kampanię letnią. Przybyli na spotkanie producenci oraz przedstawiciele zakładów przetwórczych mogli naocznie przekonać się, że odmiana ta jako nieliczna bardzo dobrze zniosła tegoroczny stres temperaturowy, zapewniając bardzo dobrą jakość surowca i wysoki uzysk różyczki z hektara.

Aleksandra Andrzejewska; fot. firmowe

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności