yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWarsztaty polowe w Ozorkowie

Warsztaty polowe w Ozorkowie

W Ozorkowie niedaleko Łodzi w gospodarstwie Anny i Mariusza Błaszczyków 15 lipca firma Nunhems Poland zorganizowała Warsztaty polowe. Partnerami spotkania były firmy Działek – Hurtownia Ogrodnicza, Yara oraz firma Piobar – dystrybutor nasion warzyw – Krzysztof Kubatko. W spotkaniu uczestniczyła również firma Agro-Ekspert – dystrybutor rozsad warzyw.

Katarzyna Zasowska-Broniarek reprezentująca firmę Nunhems scharakteryzowała odmiany pora (Megaton, Krypton, Duraton, Linkon oraz Shafton), selera (Prinz oraz Princino) i marchwi (Sirkana, Laguna oraz Romance).

Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland wyjaśniał zasady nawożenia warzyw w teorii i praktyce. Przedstawił również programy nawożenia pora i selera, jakie zastosowano w gospodarstwie, w którym przygotowano pokaz. W uprawie obu tych gatunków podstawę nawożenia stanowił nawóz YaraMila Complex, a w dokarmianiu dolistnym stosowano m.in. nawozy z serii Kristalon.

Ponadto w spotkaniu uczestniczył również Piotr Borczyński z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Minikowa, z oddziału w Zarzeczewie, który omówił, jakie choroby i szkodniki mogą zagrać uprawie warzyw korzeniowych. Prelegent służył uczestnikom spotkania fachowym doradztwem.

Więcej szczegółowych informacji z tego spotkania zaprezentujemy na łamach miesięcznika „Warzywa”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl