Warsztaty polowe w Ozorkowie

Uczestnicy spotkania w Ozorkowie

W Ozorkowie niedaleko Łodzi w gospodarstwie Anny i Mariusza Błaszczyków 15 lipca firma Nunhems Poland zorganizowała Warsztaty polowe. Partnerami spotkania były firmy Działek – Hurtownia Ogrodnicza, Yara oraz firma Piobar – dystrybutor nasion warzyw – Krzysztof Kubatko. W spotkaniu uczestniczyła również firma Agro-Ekspert – dystrybutor rozsad warzyw.

Katarzyna Zasowska-Broniarek reprezentująca firmę Nunhems scharakteryzowała odmiany pora (Megaton, Krypton, Duraton, Linkon oraz Shafton), selera (Prinz oraz Princino) i marchwi (Sirkana, Laguna oraz Romance).

Wojciech Kopeć z firmy Yara Poland wyjaśniał zasady nawożenia warzyw w teorii i praktyce. Przedstawił również programy nawożenia pora i selera, jakie zastosowano w gospodarstwie, w którym przygotowano pokaz. W uprawie obu tych gatunków podstawę nawożenia stanowił nawóz YaraMila Complex, a w dokarmianiu dolistnym stosowano m.in. nawozy z serii Kristalon.

Ponadto w spotkaniu uczestniczył również Piotr Borczyński z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Minikowa, z oddziału w Zarzeczewie, który omówił, jakie choroby i szkodniki mogą zagrać uprawie warzyw korzeniowych. Prelegent służył uczestnikom spotkania fachowym doradztwem.

Więcej szczegółowych informacji z tego spotkania zaprezentujemy na łamach miesięcznika „Warzywa”.

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności