yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWeganie: bez obornika proszę!

Weganie: bez obornika proszę!

Populacja konsumentów praktykujących dietę wegańską stale rośnie i staje się coraz bardziej zauważalna na rynku. Przygotowywana przez producentów żywności oferta dla nich jest z tego powodu coraz bardziej różnorodna. W bieżącym roku pojawiła się propozycja standardu biocykliczno-wegańskiej produkcji takiej żywności.

Najbardziej znaczącą różnicą wobec dotychczasowych koncepcji upraw alternatywnych jest postulat wyłączenia z Używania nawozów organicznych pochodzenia zwierzęcego – w uproszczeniu: rezygnacja z obornika. 
To konsekwencja etyki weganizmu – nie akceptującego współczesnych (czy raczej żadnych chyba) technologii chowu zwierząt. Weganie są zdania, że działania rolników przysparzają zwierzętom cierpień, co jest nie do przyjęcia. Więc obornik – jako jeden z produktów okupionych krzywdą istot żyjących odpada.

Co pozostaje rolnikom – a zwłaszcza ogrodnikom? –Zostają komposty. To staranne zagospodarowywanie resztek roślinnych, płodozmiany z zielonymi nawozami mają zapewnić harmonijne cykle produkcyjne. Certyfikaty takiego prowadzenia produkcji będzie mogło wydawać IFOAM – międzynarodowa organizacja rolnictwa organicznego.

za: fruchthandel.de

 

agrosimex prolectus fungicyd

1 KOMENTARZ

  1. Ci „rolnicy” to hodowcy! Nie robią niczego, co nie wynikałoby wprost z zapotrzebowania generowanego przez hordy tępego motłochu, mającego gdzieś nie tylko los prześladowanych i mordowanych niewinnych zwierząt, ale nawet nie zależy mu, aby nie hodować własną forsą tabunów hiperturbozwyrodnialców w rzeźniach! Pytanie brzmi: czy da się skutecznie tak zorganizować produkcję rolną, aby nawet gdyby nawet jakimś cudem doszło do masowego odejścia od kupowania produktów odzwierzęcych, to mimo to wydajność upraw byłaby wystarczająca na potrzeby wyżywienia ludzi.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl