yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościWęgiel z Australii, który się nie pali…

Węgiel z Australii, który się nie pali…

Węgiel, węgiel i jeszcze raz węgiel… Zakup surowca wiąże się aktualnie z niemałymi problemami. Istotna w tym przypadku, pomijając kwestię wysokich cen, okazuje się bowiem jego niska dostępność. Wielu producentów kieruje się z tego względu w stronę importu, niemniej, tutaj niestety również należy uważać…

W ostatnim czasie dość częstym zjawiskiem są próby oszustw na węglu. Czy to „okazyjne” oferty kupna, po których kontakt ze sprzedawcą się urywa, czy fałszywe strony internetowe, które mają na celu wyłudzenie naszych danych… Uważać należy na każdym kroku. Jak się okazuje, nawet po odebraniu towaru może nas czekać niemiła niespodzianka. Przekonał się o tym jeden z producentów, który wykorzystuje surowiec do ogrzania tuneli…

Jak relacjonuje TVN24, ogrodnik pochodzący z Chrzypska Wielkiego w województwie wielkopolskim, poprzez polską firmę, zakupił węgiel pochodzący z Australii. Na pierwszy rzut oka wydawał się on być wysokiej jakości, jednak jak się później okazało… Nie chciał się palić. Warto zaznaczyć, że reklamacja złożona po odkryciu owego faktu nie została rozpatrzona. Surowiec miał posłużyć do ogrzania zarówno tuneli jak i kwater pracowników. Poszkodowany producent przestrzega wszystkich, którzy również zakupili węgiel z Australii, aby sprawdzili go pod kątem spalania.

Sytuacja może wydawać się abstrakcyjna, jednak podkreśla skalę problemu, który tyczy się dostępności węgla. Produkcja pod osłonami wymaga olbrzymich ilości surowca, przez co producenci często szukają alternatywnych źródeł, z których mogliby go pozyskać. Niekiedy, tak jak w opisywanym przypadku, możemy się jednak narazić na niemałe straty… Warto zaznaczyć, że powyższe zdarzenie tyczy się gospodarstwa nastawionego na produkcję roślin ozdobnych, niemniej, podobny problem mogą niestety napotkać warzywnicy.

Źródło: tvn24.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl