AktualnościWichura zniszczyła tunele i szklarnie

Wichura zniszczyła tunele i szklarnie [Zdjęcia]

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Jak wynika z informacji przekazywanych nam przez poszkodowanych – wichury wyrządziły znaczne szkody w tunelach i szklarniach. Zniszczenia są niemałe.

W ostatnich dniach nad Polską przeszedł cyklon „Nadia”. Wiatr w wielu miejscach dochodził nawet do 100km/godz., a miejscami przekraczał tę wartość. Był to z pewnością pracowity okres dla strażaków, ale nie tylko. Poza wieloma zniszczeniami, powalonymi drzewami, czy brakiem prądu w wielu miejscach, kataklizm nie oszczędził również producentów warzyw.

Już po pierwszej nocy zaczęły napływać do nas informacje jak niszczycielska była to siła. Porwana folia, czy co gorsza, wywrócona i uszkodzona konstrukcja nie były pojedynczymi przypadkami. Wielu z nas doświadczyło kosztownych szkód. Jak możemy zauważyć na wielu forach internetowych, wiatr wyrządził zniszczenia nawet u właścicieli szklarni.

Jak mówi nasz rozmówca, Pan Jarosław z miejscowości Stary Kadłub (Gmina Stara Błotnica), jego gospodarstwa także nie ominęła przykra sytuacja. Wiatr zniszczył 9 tuneli. Uszkodzone zostały zarówno folie jak i konstrukcje. Tak więc, po tym kataklizmie muszę kupić 9 folii, gdzie najtańsza folia kosztuje obecnie w granicach 1000 zł – komentuje. Poza tym dochodzi koszt tyczek, których gospodarz potrzebuje aż 200 na wymianę konstrukcji. Jedna to koszt od 10 do 15 zł. Tak więc musi liczyć się z kosztem około 2500 zł. Ponadto pozostaje kwestia kilku betonowych słupków, które wiatr wyrwał razem z dachem konstrukcji tunelu. Pomijając koszty, to dodatkowe kilka dni ciężkiej pracy, podsumowuje Pan Jarosław.

Z pewnością kataklizm pogodowy i straty z nim związane to ostatnie, czego oczekiwaliśmy. Mamy nadzieję, że nie u wszystkich z Państwa są one tak duże. Oby ta przykra sytuacja była ostatnią, która spotka nas w tym sezonie. Każdemu życzymy, aby poniesione starty wynagrodziła wysoka cena wytworzonego plonu. Chociaż czy możemy liczyć na taki luksus?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

zniszczone warzywa zniszczone warzywa zniszczone warzywa zniszczone warzywa zniszczone warzywa zniszczone warzywa zniszczone warzywa zniszczone warzywa


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

×nawożenie yara kompleksowe odżywianie