yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWielka Brytania: Wzrastająca popularność lokalnej żywności i krótszy łańcuch dostaw - szansą...

Wielka Brytania: Wzrastająca popularność lokalnej żywności i krótszy łańcuch dostaw – szansą dla rolników podczas pandemii

Jak informuje brytyjski portal Farmers Guardian, rolnicy mogą czerpać korzyści ze zmiany nawyków kupujących spowodowanej pandemią Covid-19. Nowe badania wskazują, że aż 63% Brytyjczyków kupuje więcej rodzimych produktów niż dotychczas miało to miejsce.

Wsparcie lokalnych sprzedawców

Badania przeprowadzone przez firmę Barclays we wrześniu wykazały także, że ponad jedna czwarta kupujących zaopatruje się w żywność w lokalnych sklepach i, sklepach rolniczych, zamiast w supermarkecie.

Rob Copley, prezes Farm Retail Association oraz właściciel sklepu Farmer Copleys w pobliżu Pontefract w West Yorkshire, informował: „W ciągu ostatnich kilku miesięcy sprzedawcy rolni mogli szybko reagować na potrzeby swoich klientów ze względu na ich wielkość, niezależność i bezpośrednie relacje z lokalnymi rolnikami.” „Pokazują, że są zarówno troskliwymi sąsiadami, jak i realną alternatywą dla supermarketów, szczycąc się krótszymi łańcuchami dostaw.” – dodał R. Copley.

Wyprowadzka na wieś z powodu Covid-19

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Tymczasem oddzielne badanie przeprowadzone przez CLA (Country Land and Business Association), które wykazały, że gospodarka wiejska może skorzystać na napływie młodszych pracowników, którzy chcieli uciec z miasta z powodu koronawirusa. Ankieta przeprowadzona wśród ponad 1000 londyńczyków wykazała, że 55% osób w wieku od 18 do 34 lat z większym prawdopodobieństwem wyprowadziło się na wieś w wyniku pandemii, z kolei tańsze mieszkania były głównym czynnikiem przyciągającym.

Burmistrz CLA, Mark Bridgeman, wezwał rząd do inwestowania w infrastrukturę cyfrową i fizyczną na obszarach wiejskich, aby wykorzystać chęć przeniesienia się młodych ludzi. Powiedział: „Jest teraz szansa na rozwój gospodarki wiejskiej, szerzenie dobrobytu, wspieranie lokalnych społeczności i „wyrównywanie” naszego społeczeństwa. Nie możemy tego zaprzepaścić”.

Źródło: Farmers Guardian

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl