yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWir podwyżek cen nawozów… Czy zakłady mają jakieś granice?

Wir podwyżek cen nawozów… Czy zakłady mają jakieś granice?

Jeszcze nie tak dawno temu na językach wszystkich pojawiał się temat dopłat do nawozów, a także ich wysokich cen. Dyskusja powoli wygasała, a ceny utrzymywały się na jednym, wciąż bardzo wysokim, poziomie. Tymczasem, zakłady nawozowe nie zamierzają się zatrzymywać. Dzisiaj został opublikowany kolejny już cennik nawozów wieloskładnikowych i jak już pewnie każdy się domyśla… przyjdzie nam zapłacić więcej. Jak kształtują się ceny tym razem?

Wydawać by się mogło, że nawozowe szaleństwo, bo inaczej nazwać tego nie można, zaczyna słabnąć. W mediach wałkowany był temat dopłat, a ceny utrzymywały się na niezmiennym poziomie. Niemniej, dopłaty dopłatami, ale na horyzoncie pojawiły się kolejne, a było ich sporo, podwyżki cen nawozów wieloskładnikowych. Tak więc… Ile zdrożały tym razem?

Ostatnia aktualizacja cennika miała miejsce 29 kwietnia. Największą różnicę cenową możemy zauważyć w przypadku Polidapu. W minionym okresie kosztował 4830 zł za tonę w hurcie, natomiast aktualnie jest to aż 5530 zł za tą samą ilość, co daje nam 700 zł różnicy. W przypadku Polifoski, niezależnie jakiego rodzaju, widzimy podwyżki na poziomie 200 zł na tonie. Amofoska i Fosfarm zdrożały o 100 zł. Natomiast superfosfat wzbogacony i Holist zabiorą z naszego portfela o 150 zł więcej.

Identycznie jak w przypadku poprzednich cenników, podawane stawki dotyczą ilości hurtowych – 24 tony, więc korzystając z usług okolicznych składów nawozowych możemy spodziewać się dodatkowych marż, co dla nas oznacza jeszcze wyższe ceny niż te podane przez zakład. Cennik obowiązuje od 26 maja do odwołania lub wyczerpania zapasów.

Cennik nawozów wieloskładnikowych Agrochem Puławy

Źródło: agrochem.com.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl