Wycofanie z rynku: bez przydziału dla m.in. grup warzyw

ARR poinformowała po pierwszym dniu przyjmowania powiadomień o wycofaniu z rynku, że dla niektórych grup produktów współczynnik przydziału wynosi 0, czyli żadne ilości nie będą mogły być wycofane. Wynika to z ilości złożonych 4 kwietnia powiadomień i dotyczy m.in. grupy warzyw.

Na podstawie § 6 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 5 września 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1523), prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że dla ilości produktów wynikających z powiadomień złożonych  4 kwietnia określono następujące wysokości współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do następujących grup produktów:

1. jabłka oraz gruszki – współczynnik przydziału 0,00
2. pomidory, marchew, słodka papryka, ogórki oraz korniszony – współczynnik przydziału 0,00
3. śliwki i winogrona stołowe świeże – współczynnik przydziału 0,47

Ponadto prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że nie wyczerpano ilości dla brzoskwiń, w dalszym ciągu zatem ARR przyjmuje powiadomienia dla tej grupy produktów.

Źródło:  ARR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności