Ustalanie potrzeb nawożenia roślin w oparciu o aktualne wyniki badań dziś to konieczność. Przy wysokich cenach nawozów mineralnych każdy rolnik powinien dobrać odpowiedni program nawożenia, a pomoże w tym analiza chemiczna gleby. Karolina Felczak-Konarska, dyrektor placówki badawczej Fertico w Grójcu, podkreśla, nie ma możliwości racjonalnego nawożenia, bez podstawowej wiedzy na temat zasobności gleby.
Serdecznie zapraszamy na zapis z webinarium z dnia 5 stycznia 2022 r., podczas którego Karolina Felczak-Konarska szczegółowo opowiada o analizie chemicznej gleby oraz “wirtualnie” oprowadzi nas po placówce badawczej wykonującej bardzo przydatne analizy roślin i gleby. Specjalistka zwraca uwagę m.in. na zawartość metali ciężkich w glebie oraz obecność szkodliwych nicieni, z którymi zmaga się coraz więcej producentów warzyw.
Webinarium było okazją do zadawania pytań i dyskusji na temat analiz gleby, badań pozostałości czy diagnostyki patogenów warzyw.
Instytut Agronimiczny Fertico wykonuje szereg badań dla przemysłu spożywczego i rolnictwa:
- Badania pozostałości pestycydów
- Badania żywności, w tym surowców
- Badania wody, w tym wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi
- Badania sanitarne powierzchni produkcyjnych i rąk pracownika
- Badania gleby, podłoża ogrodnicze
- Badania diagnostyczne patogenów roślin
- Badania obecności nicieni
- Badania tkanek roślinnych
- Doradztwo w zakresie nawożenia i zwalczania chorób roślin