Wystartowały pierwsze zbiory krajowych pomidorów [galeria, video]

Gospodarstwo ogrodnicze AK Mierzwa

Rozpoczął się sezon na krajowe pomidory szklarniowe, tych bez doświetlania. W ostatnich dniach słoneczna aura sprzyjała dojrzewaniu pomidorów. Za nami pierwsze zbiory w małopolskich obiektach.

W sezonie 2023 r. wielu producentów pomidora zdecydowało się na opóźnienie terminu nasadzeń. Działania wojenne zza wschodnią granicą wpłynęły na wzrost kosztów produkcji warzywa w kraju. Niemniej są producenci, którym udało się wystartować w terminie, bez opóźnień.

Pierwsze zbiory w gospodarstwie AK Mierzwa

Nasadzenia roślin w gospodarstwie ogrodniczym w Dołędze odbyły się w w ostatnim tygodniu grudnia ub.r., a pierwszy zbiór owoców nastąpił w bieżącym tygodniu (12. tydzień roku). Aktualnie rozpoczęliśmy zbiory owoców z pierwszego grona. Słoneczna aura w ostatnich dniach sprzyja ich dojrzewaniu. Tymczasem prognozy pogody nie są optymistyczne na przyszły tydzień, zapowiada się powrót ciemnych i chłodnych dni. W naszym biznesie pomidorowym pogoda ogrywa ważną rolę – informuje ogrodnik i jak dodaje: Zdecydowaliśmy nie opóźniać terminu nasadzeń. W naszym gospodarstwie pierwsze zbiory odbywają się planowo, czyli tak jak w ubiegłym sezonie. Widzimy, że ładnie dojrzewają kolejne owoce w gronie, a drugi zbiór planujemy w poniedziałek (27.03.).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

 

A jak przedstawia się sytuacja cenowa pomidora na rynku hurtowym Bronisze?

W ostatnich dniach obserwuje się zwiększoną podaż pomidora malinowego. Dziś jego cena jest nieco niższa w porównaniu do tej z początku tygodnia i wynosi 150-155 zł/opakowanie, co w przeliczeniu za kilogram wynosi 25 -25,83 zł.

Tymczasem niewiele jest dostaw polskiego czerwonego pomidora. Obecnie cena za ładny polski towar oscyluje na poziomie 125 zł za 6 kilogramowe opakowanie, co w przeliczeniu na kilogram wynosi 20,83 zł.

Related Posts

  1. cebula sucha łuska

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności