yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZ Google pod szkło

Z Google pod szkło

Firma Iron Ox przyjęła założenie, że główka ekologicznie produkowanej sałaty spod szkła powinna kosztować konsumenta tyle samo, co warzywa konwencjonalnie wyprodukowane. Osiągnięcie tego celu ma umożliwić robotyzacja produkcji – obniżająca koszty robocizny tak, by jeszcze pokrywać wyższe koszty ochrony oraz niższą wydajność produkcji.

Dyrektorem generalnym firmy jest inżynier Brandon Aleksander, który dla realizacji tego zadania porzucił pracę w Google’ach. Swoją decyzję, by zaprząc do prac w szklarni czy tunelu zaawansowane technologicznie roboty i sztuczną inteligencję podjął zdając sobie sprawę, że zbiory warzyw liściowych czy pojedynczych owoców – na przykład – pomidorów to zupełnie inna sprawa niż automatyzacja zbioru pszenicy, soi czy innych rolniczych upraw, dla których już opracowano sterowane przez GPS systemy maszyn do automatycznego przygotowywania gleby, uprawy, ochrony i zbioru.

Iron Ox zamierza także już w przyszłym roku pokazać robota do zbioru jabłek, który potrafi zbierać chaotycznie porozmieszczane w przestrzeni owoce bez ich odgniatania i obijania.

Zaś w uprawach szklarniowych firma chce budować obiekty w całej Ameryce, rozpoczynając od regionu San Francisco skupiając się na uprawach szybko rosnących warzyw liściowych, których cykl od wysiania do stołu nie potrwa dłużej niż 6 tygodni.

za: hortibiz.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl