yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZachód Europy organizuje się coraz bardziej

Zachód Europy organizuje się coraz bardziej

Stopień zrzeszenia producentów w naszym kraju jest bardzo niski. Powody są różne. Niemniej Zachód Europy organizuje się coraz mocniej, spółdzielnie i grupy producentów to jedno, powstają też duże kooperatywy.

Ostatnio media obiegła wiadomość, że cztery francuskie spółdzielnie producentów specjalizujące się w owocach i warzywach, a w szczególności pomidorach i ogórkach, utworzyły w listopadzie stowarzyszenie organizacji producentów (AOP), by lepiej wpływać na rynek w określonych porach roku.

Z informacji przekazywanych przez Stowarzyszenie można dowiedzieć się, że celem tego przedsięwzięcia jest uniknięcie sytuacji kryzysowych, spadek wartości produktów oraz promocja francuskiej produkcji. Chodzi o to by działać razem, dzięki czemu ilość produktu, którą będzie dysponować organizacja będzie znacznie większa. Łatwiej będzie również spełniać oczekiwania produkcyjne i dystrybucyjne.

Najprościej możemy powiedzieć, że większy jest silniejszy i Zachód doskonale o tym wie. Wiemy i my, ale nadal jesteśmy rozdrobnieni. Oczywiście, można dyskutować nad przyczynami, bo przede wszystkim chodzi o nieufność, ale to temat na oddzielne rozważania…

 

Źródło: stern.de

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl