yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZadowalające ceny pomidorów przemysłowych we Włoszech

Zadowalające ceny pomidorów przemysłowych we Włoszech

Włoscy producenci pomidorów przemysłowych są zadowoleni z cen, które udało się im wynegocjować. Niemniej, przyszłość wiąże się z wieloma obawami ze względu na niekorzystne warunki klimatyczne, w tym kryzys wodny, jak i sytuację na arenie międzynarodowej.

Przeciągające się negocjacje cenowe, odnoszące się do pomidorów przemysłowych w północnych Włoszech, zakończyły się na poziomie 108,5 euro za tonę. Jak informuje prezes stowarzyszenia producentów, które podpisało kontrakt na wspominaną kwotę, rolnicy cieszą się z osiągniętego porozumienia. Niemniej, nie odczuwają entuzjazmu i wciąż martwią się o przyszłość.

Taki stan rzeczy wynika z dość niekorzystnego klimatu. Tamtejsi producenci zmagają się z panującą suszą i martwią się, że nie będą w stanie zapewnić wystarczającej ilości wody dla swoich upraw.

Co więcej, Włosi zauważają, że negocjacje producentów pomidorów z przetwórcami trwały stanowczo za długo. Cześć producentów po prostu zdecydowała się z tego względu na inną uprawę. Ile można czekać na ustalenie ceny, która zwróci koszty produkcji i pozwoli na minimalny zysk?

Tak czy inaczej, tamtejsi rolnicy są zadowoleni z końcowych cen pomidorów. Prezes tamtejszego stowarzyszenia zaznacza, że w tak trudnym okresie, osiągnięty sukces jest wart podwójnie. Ma nadzieję, że koszty produkcji się nie zwiększą i rolnicy będą w stanie je pokryć. Niemniej, zdaje sobie sprawę, że ceny energii, oleju napędowego, nawozów czy innych surowców to jedna wielka niewiadoma.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: agricolae.eu

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl